GreenSpire
GreenSpire
Jelenlegi gazdasági környezetünkben maguk a környezetvédelemre adott megoldások sokszor csak tüneti kezelések, kozmetikázások és gyakran, olyan látszat tevékenységek, amik valódi hatás nélküli programokként vannak jelen külső kényszerek, szabályozások és törvények hatásásra.
A környezetvédelem és környezeti nevelés kizárólag az ökológiai krízis anyagi, technikai vonatkozásaira összpontosít. A krízisből visszafelé haladva próbál meg változást elérni. Ez így láthatóan nem valósul meg, csupán a krízis tüneteit kezeli, az okokat és a krízis kialakulásának lépcsőit nem veszi figyelembe. A túl sok technika okozta krízist, még több technikával igyekszik kezelni, természethiányos zavar keletkezik.
GreenSPire Program Célja
Vállalati környezetünkben elvárt teljesítésként és előírásként jelenik meg a környezetünk védelme. Ezek részben integrált rendszerekben működve, vagy elszigetelt programokként jelennek meg. A vállalati környezet esetekben nem alkalmas a mélyebb, attitűd szintű változtatásra a környezettudatosítás terén. Napjainkba rengeteg törekvést és különböző csillogó programot látunk részben előírás teljesítésként, részben tenni akaró, lelkes, de a környezeti kapcsolódások szintjén felületesen mozgó programokkal, melyek a nyílt nagyméretű sebre csak ragtapaszként hatnak és nem hoznak hatékonyságot sem paradigmaváltás, sem viselkedési és cselekvési szinten.
"Aki először beszél, az beszél igazán"
Egyedülálló új GREENSpire Programunkkal célunk, hogy a környezettvédelem nem egy kipipálandó tétel legyen a vállalt által végzett tevekénységek listáján, hanem valós eredményekkel támogassa meg az üzleti hatékonyságot, váljon részeké a vállalt mindennapjainak mind a gondolkodás, mind a cselekvés és rekreáció terén.
Míg a megszokott, rendszerek által kötelező és piacon lévő tudományos információ halmaz megosztása és rögzítése helyett programunkban arra törekszünk, hogy a természettől való elszakadás, elidegenedés és érdektelenség okait vizsgálva kínáljunk valós megoldó kulcsokat.
Célunk, hogy a mozaikszerűen összerakott virtuális vagy tudományos információhalmaz helyett jelenjen meg:
- Át- és megélhető, saját érzékszerveinkkel megtapasztalható látható, szagolható, érezhető, hallható valóság megélése
- Képernyőről nem tanulható érzelmi összekapcsolódás,
- A természettel való egység érzésének kialakításának növelése
- Környezetünk értéktelen dolgainak értékessé változtatása
képessé váljunk:
- Magunkat, mint a környezetünkben minőségi változtatásra alkalmas személy látni.
- A körülöttünk lévő jó és rossz dolgokat szétválogatni, átértelmezni, a rendetlen összerendezésére.
- Felismerni azt, hogy emberként az élővilág szerves alkotó részei vagyunk.
- A természet tiszteletére alapozott szemléletet kialakítani, amikor belső igényként jelenik meg a környezettel való összekapcsoltság.
növeljük:
- A környezeti nevelést, ökológiai tudatformálást.
- A perspektívaváltást.
- A feltöltődést, regenerálódást.
- A jó gyakorlat kialakítását.
További részletek a programról